Çan shpërthen: Nuk jemi gra, çdo faull është i kuq kështu!

0

Emre Çan ishte një nga afrimet e verës te Juventusi. Ish-mesfushori i Liverpulit është një nga ata që ka komentuar edhe kartonin e kuq që mori Kristiano Ronaldo kundër Valencias në ndeshjen e Champions-it.

Gjermani është shprehur i habitur nga vendimi i Feliks Bryh dhe thekson se veprimi i Ronaldos nuk ishte aspak i dënueshëm me karton të kuq. “Sapo mora vesh që kartoni i kuq u tregua për shkuljen e flokëve” u shpreh fillimisht Çan.

Më tej ai shtoi: “Ne nuk jemi gra, le të luajmë futboll. Nëse nxirret kartoni i kuq për këtë arsye, atëherë duhet ta bësh gjithmonë për çdo faull. Kartoni i kuq nuk është, 100%”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.