Bonuçi: Kthehem aty ku ndihem në shtëpinë time

0

Më në fund ka marrë fund dhe “odiseja” e merkatos në aksin Milano-Torino, pasi tani janë zyrtarizuar si Bonuçi tek “Zonja e vjetër” ashtu dhe Kaldara e Higuain tek Milani.

Nëse Higuain dhe Kladara zgjodhën konferencën për shtyp për të thënë fjalët e para me skuadrën e re, mbrojtësi Bonuçi ka preferuar që përmes një postimi në “Tëitter” të shprehë emocionet e tij për rikthimin tek bardhezinjë.

Mbrojtësi veteran shpreh mirënjohjen për ata që e kanë mbështetur në edicionin e fundit, por në të njëjtën kohë ai thekson se me punë do të japë më të mirën e tij në skuadrën që ai e konsideron si shtëpi.

“Çdo udhëtim e ka një fund! Unë sigurisht nuk mund të harroj që të falënderoj që të gjithë ata që më kanë mbështetur gjatë këtij sezoni. Njëkohësisht, nga sot unë nuk do të harroj që të shfaq me punën time të gjithë dëshirën që kisha për t’u rikthyer aty ku unë e ndjej se është shtëpia ime”.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.