Bogdani: Miqësore e vlefshme me Islandën, ky është grupi

0

Shqipëria U19 mundi me rezultatin minimal 1-0 Islandën, ndërkohë që trajneri Erjon Bogdani tregon se ky takim u ka shërbyer shumë kuqezinjve, pasi kundërshtari ishte pak a shumë i një niveli me rivalët në kualifikueset e Europianit.

“Ishte ndeshje e vështirë me Islandën. Edhe të hënën do të jetë. Na shërben kjo ndeshje, pasi ishte përballë një ekip të fortë. Na shërben për ndeshjet e tetorit në kualifikueset e Europianit, kur të ndeshemi me Ukrainën, Sllovakinë dhe Norvegjinë. Luajmë në Shqipëri dhe do mundohemi të bëjmë mirë”, u shpreh Bogdani mes të tjerash në “Supersport”.

Sa i takon lojtarëve që do të grumbullohen, nuk është se do të ketë surpriza. “Ky është grupi, kjo është baza, kanë qenë edhe vjet”, u shpreh Bogdani, që së bashku me të rinjtë e tjerë do kërkojnë të kualifikohen Elite Round.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.