Browsing Tag

Erjon Bogdani

Konfirmohet kushti për Panuçin, Shulku: Ja pse iku Bogdani!

Ilir Shulku, Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, ka dalë sot para mediave dhe mes shumë gjërave të thëna, zbuloi edhe pse trajneri i Shqipërisë U19, Erjon Bogdani, u largua nga detyra.  “Shumë shpejt do të kemi U16, U18 dhe U20. Do…

Revolucion te kombëtaret, Bogdani e Mustedanagiç e mbyllin

FSHF ka vendosur të bëjë ndryshime te kombëtaret e moshave, teksa i vetmi që ka shpëtuar është trajneri i Shpresave Alban Bushi. Erjon Bogdani, Xhemal Mustedanagiç dhe Eqerem Memushaj nuk do të jenë më në krye të kombëtareve U19, U17, U15.…

Shqipëria U19, Bogdani fton 10 lojtarë nga kampionati vendas

Shqipëria U19 do të zhvillojë dy miqësore kundër Rumanisë më 18 dhe 20 nëntor. Kundërshtari vjen me ekipin U18, por edhe trajneri Erjon Bogdani ka ftuar elementë të rinj për këto përballje. Pothuajset të gjithë lojtarët janë të datëlindjes…

Bogdani: Gabuam, më vjen keq për djemtë!

Shqipëria U19 u mund me rezultatin 3-0 nga Sllovakia dhe normalisht që ka shumë keqardhje për këtë disfatë, që ishte e dyta pas asaj me Ukrainën. Trajneri Erjon Bogdani, pas ndeshjes ka folur për mikrofonat e “Supersport” “Me vjen keq…

Humbja e thellë, Bogdani: Morëm një leksion!

Shqipëria U19 zhvilloi dy ndeshje miqësore me Islandën U19. Takimin e parë kuqezinjtë e fituan 1-0, ndërkohë që sot u thyen me shifrat 1-4. Trajneri Erjon Bogdani, pas ndeshjes u shpreh se nuk është shumë i shqetësuar, pasi janë vetëm…

Bogdani: Miqësore e vlefshme me Islandën, ky është grupi

Shqipëria U19 mundi me rezultatin minimal 1-0 Islandën, ndërkohë që trajneri Erjon Bogdani tregon se ky takim u ka shërbyer shumë kuqezinjve, pasi kundërshtari ishte pak a shumë i një niveli me rivalët në kualifikueset e Europianit.…