Blerja e re e Milanit mes lotësh: Realizova ëndrrën, nuk mund ta besoj!

0

Milani e ka nisur merkaton dhe blerja e parë është Rade Kruniç, mesfushori i ardhur nga Empoli. 25-vjeçari zhvilloi një sezon fantastik, teksa ishte një ndër më të rëndësishmit në ekipin e tij, ku për fat të keq, Empoli ra në Serie B vetëm në javën e fundit.

Tashmë, krejt papritur Kruniç nga një ekip i Serie B, është bërë pjesë e një ndër klubeve më me shumë histori në Itali dhe në Europë. Futbollisti boshnjak me sa duket ka qenë aq i emocionuar për këtë ëndërr sa edhe ka shpërthyer në lot.

Pas finalizimit të marrëveshjes, zbulohet se Kruniç ka telefonuar familjen e tij dhe mes lotësh u ka thënë se ende nuk po i besohej. “Realizova një ëndërr timen, nuk po e besoj këtë që po ndodh!”

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.