“Beteja zjarri” dhe në të Parën, kalendari i plotë

0

Java e 13-të e Kategorisë së Parë luan të sot 8 ndeshje në grupet A dhe B, ndërsa janë zhvendosur për të dielën dhe të hënën dy prej tyre, dhe të gjitha janë takimet e fundit për këtë vit kalendarik.

Në Grupin A, Vllaznia kryesuese pret Besëlidhjen, ndërsa në Shijak ndeshen dy ndjekëset e shkodranëve në renditje, Erzeni-Dinamo. Shënkolli-Burreli dhe Vora-Korabi janë dy ndeshjet e ditës së shtunë në këtë grup, ndërsa Iliria-Veleçiku është zvendosur për ditën e hënë, sepse në “Redi Maloku” të Fushë Krujës të dielën luhet ndeshja e javës së 17-të e Superiores, Kastrioti-Teuta.

GRUPI A

Ndeshjet-java e 13-të

Të shtunën, 15 dhjetor 2018

Erzeni-Dinamo            14:00

Vllaznia-Besëlidhja     13:30

Vora-Korabi                14:00

Shënkolli-Burreli         14:00

Të hënën, 17 dhjetor 2018

Iliria-Veleçiku             14:00

Në Grupin B, kryendeshja Bylis-Besa është vendosur të luhet të dielën në “Adush Muça” të Ballshit, ndërsa katër ndeshjet e tjera luhen të shtunën. Në Rrogozhinë, vendasit e Egnatias presin Pogradecin, në Orikum luhet Oriku-Tomori, ndërsa në Fier, Apolonia-Elbasani. Ndeshja tjetër e këtij grupi,Turbina-Lushnja luhet në Cërrik. Të gjitha ndeshjet e Kategorisë së Parë nisin në ora 14:00.

GRUPI B

Ndeshjet-java e 13-të

Të shtunën, 15 dhjetor 2018

Egnatia-Pogradeci       14:00

Oriku-Tomori              14:00

Apolonia-Elbasani       14:00

Turbina-Lushnja          14:00

Të dielën, 16 dhjetor 2018

Bylis-Besa                   13:30

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.