Befasia e Skënderbeut, Soue menjëherë titullar

0

Ka vetëm pak ditë në Shqipëri, por Ali Soue ka bindur trajnerin Ilir Daja. Sulmuesi nga Gambia duket se do të jetë titullar në Kroaci, në sfidën kundër Dinamo Zagrebit, të enjten. Daja e provoi dje në stërvitje në formacionin titullar dhe duket se eka pëlqyer.

Këtë e konfirmon vetë trajneri Daja: “Lojtarët e dinë se kush luan nga fillimi, pasi kemi punuar taktikisht gjatë kësaj kohe. Besoj që Soue do ta nisë titullar, pasi është përshtatur menjëherë me grupin.”

Formacioni i mundshëm i Skënderbeut

Shehi – Vangjeli, Radas, Jashanica, Mici – Osmani – Gavazaj, Lilaj, Nimaga, Latifi – Soue

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.