Barcelona tronditet nga terrorizmi, futbolli në zi për viktimat

0

Spanja është tronditur rëndë dje, pas një atentati terrorist në Las Ramblas, zona me rrugët e famshme në qendër të Barcelonës, ku ka një përqendrim të jashtëzakonshëm turistësh.

Las Ramblas (file photo 2015)

Një ditë e përgjakshme në Barcelonë, pasi një furgon u fut me shpejtësi mes këmbësorëve, duke lënë të paktën 13 të vdekur dhe shumë të plagosur.

Barcelona map

Nuk mbaroi me kaq, sepse një ngjarje e ngjashme ndodhi edhe në Kambrils, qytezë pranë Barcelonës, ku disa persona mbetën të plagosur nga një makinë që u ngjit në trotuar duke marrë përpara kalimtarët. Pesë personat që ishin në makinë u vranë nga policia.

Para stërvitjes së sotme lojtarët dhe stafi teknik i Barcelonës kanë mbajtur zi për viktimat, duke i nderuar me një minutë heshtje.

Edhe Espanjoli ka mbajtur një minutë zi para stërvitjes së sotme, ashtu si Reali e gjithë klubet e tjerë.

The Espanyol squad lock arms for a minute of reflection on the horrific events in the city on Thursday afternoon

The Real Madrid squad formed a circle at their training ground for a minute's silence as a mark of respect for the victims

Në Barcelonë është mbajtur një ceremoni në nderim të viktimave, ndërsa njerëzit kanë mbushur sërish Las Ramblas, duke kënduar: Ne nuk dorëzohemi!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online