Barça zgjedh kapitenët, të gjithë “brumë shtëpie”

0

Barcelona ka publikuar listën e kapitenëve për sezonin e ri, me Lionel Mesin që është kapiten dhe Sergio Buskets që e zëvendëson. Të dy ishin në listë edhe sezonin e shkuar, ndërsa shtohen edhe Zherard Pike e Sergi Roberto.

Për herë të parë që prej sezonit 2014/15 (Çavi, Iniesta, Mesi, Buskets) të gjithë kapitenët janë produkt vendi, të rritur në La Masia.

Kjo do të thotë se kanë mbetur jashtë listës së kapitenëve emra si Ter Stegen e Rakitiç, të cilët shpresonin të ishin ndër kapitenët e ekipit, ndërkohë që ka mbetur jashtë liste edhe një “veteran” si Zhordi Alba. Kjo ka ardhur për faktin se Alba ka debutuar te Barcelona më vonë se Pike dhe Roberto.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.