Alegri ka vendosur: do yllin e Bajernit!

Masilimiliano Alegri ka vendosur dhe këtë e ka bërë në mbledhjen e fundit me drejtuesit e klubit, pas të cilës erdhi edhe rinovimi i kontratës dhe rritja e rrogës deri në 7,5 mln euro. Në merkato duhet të vijnë tre “top player” dhe emrat që ka përmendur tekniku janë Di Maria, Dagllas Kosta dhe një mesfushor cilësor, si Toliso i Lionit por edhe N’Zonzi i Seviljes. Sa i përket Kostës së Bajernit, vlera e kartonit është 35-40 mln euro dhe lojtari përfiton 4 mln euro në sezon, që për arkat bardhezi s’janë asgjë, por e duan edhe Siti e Barcelona.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online