“Al Khelaifi s’ia ka haberin futbollit, Rabio po vuan prej heshtjes së tij!”

0

Adrien Rabiot mezi po pret fundin e sezonit. Raporti i mesfushorit me PSG-në është thyer prej kohësh. Shkak u bë mos rinovimi i kontratës, që skadon në muajin qershor. 24-vjeçari do të largohet me parametra zero nga kampionët e Francës, ndërsa nuk ka zbritur në fushën e blertë që nga muaji dhjetor i vitit të kaluar.

Rabiot dhe Veronika

Veronika Rabiot është nëna e lojtarit dhe mban rolin e agjentes së tij. Në një prononcim të fundit për mediat, ajo nuk është kursyer aspak kundrejt presidentit Naser Al-Khelaifi. Këtë të fundit e akuzon për faktin që nuk merr nga futbolli, ndërsa heshti gjatë kohës që djali i saj u keqtrajtua para të gjithëve.

Kur dikush merr vendime në jetë ka gjithmonë pasoja me afat të shkurtër, mesëm apo gjatë. Nuk e kuptoj se si ka mundësi që presidenti ka treguar se nuk merr vesh fare nga futbolli. Ai nuk ia ka haberin për lojtarët e futbollit, aq më tepër për njerëzit. Nëse Adrien do të dënohej për diçka të saktë, do të ishte gjithçka ndryshe… Të gjithë e dinë se ai është keqtrajtuar dhe vuan pa thënë asgjë.

Nuk e di nëse presidenti është koshient për atë që po ndodh. Situata është bërë e paqëndrueshme. Al-Khelaifi ka ‘zhdukur’ qetësinë dhe është e pamundur të injorosh faktin që një nga futbollistët më të mirë keqtrajtohet kështu para të gjithëve. Problemi është që ai nuk flet fare për këtë situatë. Nëse do të kishte folur, gjërat do të kishin marrë një tjetër rrjedhë”, përfundon Veronika Rabiot.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.