Browsing Tag

Utah Jazz

Warriors likuidojnë Utah Jazz, James nuk mjafton për Lakers

Golden State Warriors marshon në NBA. Kampionët në fuqi kanë regjistruar fitoren e 41-të, teksa këtë herë kaluan me sukses Utah Jazz me rezultatin  115-108. Kevin Durant ishte shënuesi më i mirë, teksa realizoi 28 pikë. Stephen Curry me 24,…

LeBron nuk mjafton për Lakers, komandojnë Clippers e Toronto

Clipperska në marrë një fitore emocionuese në fushën e Portland pasi kanë arritur që të fitojnë me rezultatin e ngushtë 100-104. Pasi rezultati shkoi 100-100, miqtë shënuan 4 pikë, 2 prej të cilave me gjuajtje të lira duke marrë suksesin që…

Warriors marshojnë me Curry-Durant, triumfon edhe Utah Jazz

Golden State Warriors kanë bërë detyrën ndaj Brooklyn Nets, duke fituar me rezultatin 114-120. Një ndeshje e dominuar prej kampionëve në fuqi, që morën fitoren e gjashtë dhe kryesojnë Konferencën e Lindjes me rekordin aktual 6-1. Stephen…