Browsing Tag

Hoeness

Legjenda Hënes jep sinjale largimi, ja kur do vendos

E ardhmja a Uli Hënes si president i Bajernit është drejt fundit. Legjenda e klubit bavarez është në një moshë të thyer (67 vjeç) dhe në vitet e fundit ka paralajmëruar disa herë dorëheqjen nga posti të cilin e mban prej 10 vitesh. Në…

Kampionat e kupë, Bajerni zbulon të ardhmen e stolit bavarez

Bajerni i Mynihut ishte në depresion pak muaj më parë, aq sa drejtuesit e lartë të klubit dolën para mediave për një konferencë për shtyp të zjarrtë, ku sulmuan ashpër gazetarët për kritikat e vazhdueshme dhe spekulimet mbi largimin e…

Hënes është i prerë: Ne verë ka revolucion, në dimër…

Presidenti i Bajern Mynihut, Uli Hënes, ka folur për faqen e klubit në lidhje me gjendjen e skuadrës pas humbjes në transfertë ndaj Borusia Dortmundit. Numri një i bavarezëve u shpreh se skuadra ka filluar të luajë mirë, ndërsa për sa i…

Uli Hënes i turpshëm: Ozil ka qenë m** prej vitesh

Sikur të mos mjaftonte furtuna e krijuar nga fotot e Mesut Ozilit me presidentin turk Erdogan dhe letra e bujshme e mesfushorit, i cili ka braktisur kombëtaren duke akuzuar për racizëm dhe mungesë respekti ndaj tij, tashmë edhe presidenti i…

Hënes: Nuk paguajmë sa do Aleksis Sançez!

Presidenti i Bajernit zbërthen merkaton. “Për Tolison kam marrë fjalë të mira. Renaton do ta provojmë edhe një vit. Rudi? Mos u merrni me shifra!” Presidenti i Bajernit, Uli Hënes, kurrë nuk ngurron të flasë për merkaton, edhe kur ajo…

Hënes: Nuk na tremb Lajpcigu i kalamajve

Uli Hënes është gjithnjë një personazh shumë interesant për mediat në Gjermani, sepse kur flet, lëshon batuta të forta e krijon jo pak debate. Para pak ditësh u tha se presidenti i Bajernit ishte tepër i pakënaqur me trajnerin Ançeloti…

Milionat nga Kina, Bajerni dëshiron futbollist kinez

Presidenti i Bajernit të Mynihut, Uli Hënes, e ka kuptuar se Kina është një minierë ari dhe mendon se përfshirja te Bajerni e një lojtari kinez do të sillte fitime kolosale për kampionët e Gjermanisë. Futbolli është bërë jashtëzakonisht…