Browsing Tag

Griezmann

Grizman te Bajern? Presidenti Hënes i “vë kapakun”

Edhe pse merkato e verës ende nuk ka filluar Bajerni i Mynihut i ka finalizuar me kohë dy afrimet e para. Dy kampionë bote si Benzhamin Pavard dhe Lukas Hernandez do t’i shohim sezoni tjetër me fanellën e kampionëve të Gjermanisë. Krahas…

“Topi i Artë, për një francez”

France Football po publikon 30 kandidatët për Topin e Artë, çmim që do të jepet në muajin dhjetor, ndërsa është i hapur debati se kush e meriton trofeun prestigjioz, sepse realisht këtë vit duket se mund të thyhet hegjemonia e Mesit dhe…

Grizman “ngrin” Murinjon dhe rinovon me Atletikon

Prej muajsh po flitej për një interesim në rritje të Mançester Junajtid për Antuan Grizman, aq sa u përfol se “Djajtë e Kuq” do të ofronin deri në 100 milionë euro për yllin e Atletikos së Madridit. Edhe vetë Grizman kohët e fundit…

Grizman vendos, “po” transferimit në Mançester

Atletiko e Madridit u mund keqas në derbin e vajtjes në Chqmpions League nga Reali dhe tani i duhet një mrekulli për të kapur finalen. Për këtë arsye, trajneri Diego Simeone po rimendon edhe një herë ofertën e Interit, ndërkohë që drejt…

Grizman ndez Primeran, Barcelona falënderon

Derbi i bëhet makth Realit, që sërish ndalet nga Atletiko dhe sheh në rrezik kryesimin në La Liga. Një gol i Antuan Grizmanit 5 minuta para përfundimit i ka ngrirë buzëqeshjen Realit, që kryesonte me golin e Pepes në minutën e 52-të dhe…

Grizman, thuajse “Red Devil”

Antuan Grizman duket se është i përzgjedhuri nga Zhoze Murinjo për të kompletuar sulmin për sezonin e ardhshëm. Ylli i Atletikos së Madridit kushton rreth 100 milionë euro, shifër që nuk e tremb Mançester Junajtidin, që edhe vjet…

Grizman i pamundur, Murinjo kthen sytë nga Levandovski

Mançester Junajtid ka kohë që është vënë në kërkim të një sulmuesi të nivelit botëror, për të kompletuar një sulm ku vetëm Ibrahimoviç po shkëlqen, ndërsa Uejn Runej pritet të largohet. Synimi madhor i “Djajve të kuq” ka qenë Antuan…

Grizman, në gjurmët e Pogbasë

Verën e shkuar Mançester Junajtid the rekordin e transferimeve në futboll, duke blerë Pol Pogbanë nga Juventusi. Verën e ardhshme duket se do të jetë sërish klubi anglez protagonist, sepse nga Anglia raportohet një tjetër goditje e…

Grizman në Angli, Junajtid përgënjeshtron

Aludim mediatik, apo lajm i vërtetë pasuar nga përgënjeshtrim sa për sy e faqe? Koha do ta tregojë, por në Francë ka marrë dhenë lajmi se Antuan Grizman ka arritur marrëveshjen me Mançester Junajtid për verën e ardhshme. Bëhet fjalë për…