Browsing Tag

Aliti

Skënderbeu e falënderon, Aliti befason Takajn

Fidan Aliti është lojtari i radhës i Skënderbeut që shitet në skuadrat e njohura në Europë. Mbrojtësi kosovar është transferuar te skuadra suedeze e Kalmarit dhe Skënderbeu ka përfituar 150 mijë euro nga ky transferim. Sot, faqja…

Zyrtare, Fidan Aliti lë Skënderbeun dhe firmos në Suedi!

Fidan Aliti është që sot një "ish" për Skënderbeun, sepse transferohet te Kalmari në Suedi. "Sport Ekspres" mëson se mbrojtësi i fuqishëm i kampionëve të Shqipërisë ka firmosur për klubin e njohur suedez një kontratë 4-vjeçare.…

Aliti shkëlqen: Rëndësi ka të luaj, pak rëndësi ka roli

Fidan Aliti sapo ka mbushur muajin në Korçë, por duket sikur ka një vit. Mbrojtësi i përfaqësues së Kosovës sot bëri mbrojtësin qendror dhe më pas atë të majtë, duke mos pasur fare luhatje në rendiment: “Për mua nuk ka rëndësi ku luaj,…