Sadiku largohet nga Levante, polakët zbulojnë detajet e transferimet dhe nuk u del inati

0

Sulmuesi Armando Sadiku nuk dëshiron largimin nga skuadra e Levantes. Elbasanasi do t’u tregojë të gjithëve sa vlen dhe se 6 muajt e fundit nuk ishin të mjaftueshme për të shpalosur potencialin e tij. Megjithatë, largimi i tij nga kampionati spanjoll kërkohet nga Levante që nuk e ka më në plane.

“Futbol.pl” zbulon se ekipi i Rizesporit është gati për të paguar 1.5 milionë euro për sulmuesin e Shqipërisë. Ekipi spanjoll e bleu në janar për 1 milion euro dhe del me fitim. Sadiku nga krahu tjetër mund të pranojë transferimin në një kampionat tjetër për të rinisur gjithçka nga zeroja.

Ai kërkon të rifitojë vendin në kombëtare, pasi mungesa e minutave te Levante (vetëm 267 minuta në 6 ndeshje) bënë që Panuçi të mos e grumbullonte në miqësoret e fundit. Polakët nuk harrojnë t’i kujtojnë shqiptarit dhe frazën e tij me “ferrari”. Atyre nuk u ka ardhur aspak mirë për fjalët e thëna kur u largua nga Polonia dhe gjejnë rastin të ja rikujtojnë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.