Renditjet, Kategoria e Parë/ Kastrioti shumë i fortë për Dinamon, Elbasani si mos më keq

0

Ditën e sotme është luajtur edhe java e 16 e Kategorisë së Parë. Për secilin grup janë zhvilluar nga tre takime, të cilat nuk kanë rezervuar shumë gola. Në grupin A Kastrioti është shumë i fotë për Dinamon, që edhe këtë herë nuk ia dalin të marrin pikë. Krutanët vijojnë të ruajnë kreun e renditjes, me 7 pikë më tepër se Besëlidhja që do të luajë ndeshjen e radhës ditën e nesërme.

Ndërkohë në grupin B Elbasani zhytet edhe m keq në krizë, duke humbur minialisht në shtëpi ndaj turbinës. I vetmi takim që ka dhuruar gola ka qenë ai mes Devollit dhe Shënkollit që ka përfunduar me shifrat 3-1./Sport Ekspres/

Grupi A

Kastrioti – Dinamo 1-0 | Daci 44′

Korabi – Erzeni 0-1 | Xhemalaj 55′

Egnatia – Veleçiku 0-0

Grupi B

Elbasani – Turbina 0-1 | Peqini 8′

Oriku – Iliria 0-0

Devolli – Shënkolli 3-1 | Hasani 37′, Isufi 75′, Lopez 90′ / Toma 86′

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.