Rekordmeni Ajdareviç drejt Suedisë

0

Astrit Ajdareviç është jashtë planeve të skuadrës së AEK dhe tani është iu destinuar që të gjejë një tjetër skuadër, kjo për faktin se trajneri aktual nuk e ka grumbulluar për fazën përgatitore, duke  i dhënë një sinjal të qartë.

Mesfushori, i cili është dhe pjesë e Kombëtares së Shqipërisë me shumë gjasa do të nisë një aventurë të re në Norvegji, ku interes ka shfaqur skuadra e Goteborg. Skuadra suedeze është gatiqë t’i ofrojë një kontratë 2-vjeçarit lojtari në fjalë. Do të ishte skuadra e 11-të për Ajdareviç në 12 vite që luan si një lojtar profesionist.

Edhe pse 28-vjeçari ka edhe 1 vit kontratë me skuadrën greke, nuk pritet që skuadra e AEK t;i hapë probleme, pasi kanë qenë vetë drejtru4esit që ja kanë bërë të ditur se ai duhet të gjejë një ekip të ri. Marrëveshja me suedezët është shumë pranë dhe së shpejti mund të vijë dhe prezantimi me fanellën e re.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.