Ndryshon sërish orari i Superiores, në fundjavë luhet më herët

0

Para pak ditësh u publikua kalendari i ndeshjeve së javës së 14-të, por si zakonisht ka ndryshime, këtë radhë vetëm në orar. Kështu, të gjitha ndeshjet e fundjavës në Superiore do të nisin një orë përpara orarit të përcaktuar fillimisht. Kjo bëhet për shkak se tashmë errësohet shumë shpejt, sidomos kur është mot i keq.

Ndeshja më e rëndësishme e javës, Laçi-Skënderbeu, do të luhet të dielën në 13.00, pa tifozë, pasi është dënuar fusha e Laçit pas problemeve në ndeshjen e Kukësin, ku u hodhën sende në fushë dhe u goditën lojtarë e tifozë. Në përballjen e fundit në Laç, Skënderbeu fitoi thellë, në një ndeshje shumë nervoze, sepse Laçi rrezikonte zbritjen nga kategoria.

Edhe Flamurtari (16.00) e Kukësi (13.00) do të luajnë të shtunën, me Kamzën (13.00) dhe Partizanin (16.00) që do të zbresin në fushë të dielën.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here