“Muri Nojer më i madh”, Dortmundi fundos Bajernin me një mesazh

0

Superkupa e Gjermanisë konfirmoi se Dortmundi është një rival shumë serioz për Bajernin, që u mposht 2-0, në një sfidë mjaft të bukur.

Para ndeshjes Bajerni nisi lojën e ngacmimeve në Twitter, duke postuar një foto të portierit Manuel Nojer dhe duke shkruar: “Muri Nojer është më i madh se Muri i Verdhë”. Një ngacmim për tifozët ultras të Dortmundit, që në tribunën e vet pas njërës portë krijojnë një atmosferë si askund në botë.

Pas ndeshjes nuk mund të mungonte batuta e hidhur e faqes së Dortmundit në Twitter.

“Lajmet e përhapura sot në media se Muri Nojer është më i madh se Muri i Verdhë nuk korrespondojnë me të vërtetën”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.