Liga e Kombeve ndez Ballkanin me shortin, nuk është vetëm ndeshja Greqi-Kosovë

0

Ditën e sotme është mbajtur edhe shorti i Ligës së Kombeve në Amsterdam, ku Shqipëria njohu edhe kundërshtarët e saj. Kuqezinjtë kanë rënë në një grup që mund të konsiderohet i lehtë, ndërsa është shmangur edhe përballja me Kososvën. Por goglat kanë rezervuar edhe përballje të nxehta në kompeticionin e ardhshëm të Ligës së Kombeve.

Kështu Ballkani ëshë ndezur, teksa Greqia do të përballet me Kosovën në Ligën C. Një ndeshje që pritet të jetë e luftuar nga të dyja krahët, duke ditur edhe kontekstin politik mes dy vendeve. Ndërkohë një tjetër përballje po kaq e nxehtë do të jetë edhe ajo mes Serbisë dhe Turqisë, por këtë herë një Ligë më lart, në atë B. mirëpo shorti nuk është mjaftuar vetëm me Serbinë për Kombëtaren turke, që do të ketë si rival edhe Rusinë. Theksojmë se marrëdhëniet diplomatike mes këtyre dy shteteve nuk kanë qenë aspak të mira kohët e fundit./Sport Ekspres/

Liga C/ Grupi C 

Greqi

Kosovë

Slloveni

Moldavi

Liga B/ Grupi C

Rusi

Serbi

Turqi

Hungari

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.