“Lëreni një ndeshje dhe humbni, jam i trishtuar te Junajtid”/ Klop i përgjigjet letrës së tifozit 10-vjeçar

0

Një ngjarje tërësisht e veçantë vjen nga Anglia, atje ku një tifoz 10-vjeçar ka dërguar një letër te Jurgen Klop. Arsyeja? Liverpuli po fiton shumë ndeshje në “Premier League” dhe kampionati po bëhet i mërzitshëm.

Të paktën për mbështetësit e klubeve të tjera, që të dorëzuar përpara titullit kampion që do të ngrihet nga trajneri gjerman, kërkojnë që Liverpulit të humb të paktën një ndeshje deri në fund. Në këtë mendim ishte edhe tifozi 10-vjeçar që i ka shkruar Klopit.

“Liverpooli fiton shumë ndeshje. Nëse fitoni nëntë ndeshje të tjera, do të keni serinë më të mirë në historinë e futbollit anglez. Të jesh një përkrahës i Manchester United është shumë e trishtuar. Kështu që herën tjetër që Liverpooli luan një ndeshje, bëj që ata të humbasin. Ju thjesht duhet të lejoni që personi tjetër të shënojë. Shpresoj t’ju bind që të mos fitoni ndeshjen tjetër dhe tërë ligën,” shkruan Daragh Curley.

“Detyra ime është të bëj gjithçka që është në fuqinë time për të ndihmuar Liverpoolin të fitojë, sepse miliona njerëz nëpër botë duan që kjo të ndodhë, kështu që unë me të vërtetë nuk dua t’i zhgënjej ata. Mund të them me siguri se një gjë që nuk do të ndryshojë është pasioni juaj për futbollin dhe klubin. Manchester United është me fat që ka një tifoz të tillë. Edhe pse ekipet tona janë rivalë, ne gjithashtu kemi respekt. Për mua, kjo është ajo që futbolli ka të bëjë, “u përgjigj trajneri i Liverpoolit. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.