Lamtumirë Tirana, Edvan Bakaj firmos në Kosovë

0

Edvan Bakaj e mbyll me Shqipërinë, për momentin. Portieri i Tiranës ka vendosur ta vazhdojë karrierën jashtë Shqipërie, por praktikisht është aty, sepse ka firmosur në Prizren, me Lirinë e drejtuar nga Bledi Shkëmbi, mëson “Sport Ekspres”.

Një karrierë thuajse e tëra në Superiore për portierin 29-vjeçar, por me shumë luhatje. Tre kupa Shqipërie, me Besën, Laçin e së fundi me Tiranën, por gjithnjë në tehun mes formacionit dhe stolit. U rrit te Partizani, pa u bërë dot titullar, pastaj kërkoi fatin në provincë, para se të firmoste për Tiranën në vitin 2014. Sezoni 2015/2016 u duk i duhuri: titullar fiks te Tirana, ku u stabilizua, por vetëm për pak, sepse sezonin e fundit titullari ishte Ilion Lika dhe Edvani mori më shumë kartonë, sesa zbriti në fushë.

Stop, Bakaj i portës ka vendosur të ndryshojë, nuk ia vlente të vazhdonte me Tiranën. Pikërisht kur Elisi prezantohej me Kukësin, Edvani arrinte marrëveshjen me Lirinë dhe tani do të mbrojë ngjyrat e skuadrës nga Prizreni.

Ironia e fatit: pasnesër Tirana pret Lirinë, në një miqësore të çuditshme, ku Bakaj mund të debutojë kundër skuadrës ku luante deri dje.

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image