Kushte perfekte dhe miqësore luksi, ja pse Turqia është “oazi” i klubeve shqiptare

0

Këtë janar thuajse e gjithë Kategoria Superiore u zhvendos në Turqi, për minifazën përgatitore të janarit.

Arsyeja është e thjeshtë: kundrejt një pagese jo të frikshme, kompani të specializuara trurke marrin përsipër gjithçka, që nga akomodimi, e deri te transporti dhe organizimi i stërvitjeve në kushte ideale, por edhe organizimi i takimeve miqësore të nivelit të lartë.

Kompania Sports City Antalya ka marrë përsipër fazën përgatitore të Skënderbeut dhe me një video të shkurtër ka përmbledhur miqësoren e Skënderbeut kundër Beshiktashit. Nga hoteli luksoz, te transporti komod dhe te stadiumi modern: në pak minuta mund të shihet qartë sa larg Europës jemi dhe sa shumë punë do të na duhet për t’i arritur.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.