Kaos në Ukrainë, Vorskla-Karabag u ndal për 10 minuta

0

Sfida e Europa League mes Vorskla Poltavës dhe Karabagut të Ansi Agollit u ndal për 10 minuta në pjesën e dytë, për shkak të fishekzjarrëve dhe tymuesve që u ndezën nga tifozët vendas, duke mbuluar fushën dhe tribunat.

Situatë kaotike, me një tymnajë të madhe që pushtoi stadiumin, ndaj arbitri i ndeshjes ndali sfidën, derisa u rikthye normaliteti.

Ndeshja u ndal kur Karabag kryesonte 1-0 dhe nuk pati më gola as pas rifillimit të takimit. Me këtë fitore Karabag merr pikët e para në grup, por kualifikimi duket mision i pamundur.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.