Iniesta e parashikoi turpin: Me këtë lojë…

0

Vazhdojnë të dalin detaje interesante nga eliminimi i bujshëm i Barcelonës në Champions League, duke u mundur 3-0 në Romë, pas suksesit 4-1 në Barcelonë.

Tani ka dalë në dritë një video e Andres Iniestës, i cili në një farë mënyre bëri Kasandrën, duke parashikuar eliminimin nga Roma.

Kapiteni u kap nga kamerat e ESPN ndërsa fliste me Sergi Roberton dhe Samuel Umtitin në tunelin e dhomave të zhveshjes në “Olimpico” para fillimit të pjesës së dytë.

Barça kishte humbur 1-0 pjesën e parë dhe dukej ende shumë larg eliminimi, sepse Romës i duheshin edhe dy gola, por Iniesta e paralajmëroi tragjedinë.

“Do ta humbasim, duke luajtur ashtu si po luajmë…”, u tha mesfushori shokëve të skuadrës, duke u kthyer në fushë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.