Inagurimi i “Air Albania”, ndiqni pamjet brilante të ofruara nga “Sport Ekspres” gjatë inagurimit

0

Pritja mori fund dhe kërshëria është shuar. Shqipëria ka ndërtuar dhe tashmë po inaguron stadiumin më të mirë që ka pasur në gjithë historinë e saj, ndërsa mediat e huaja po e krahasojnë edhe si “Wembley i Ballkanit”. Bëhet fjalë pikërisht për “Air Albania” që i ka hapur dyert për tifozët.

Pak minuta para ndeshjes me Francën, ka ardhur edhe inagurimi i stadiumit me pamjet që mund t’i shihni direkt më poshtë dhe të xhiruara nga “Sport Ekspres”. I ftuar special në këtë ditë të veçantë të shqiptarëve, krahas Armand Dukës, është presidenti i UEFA-s, Ceferin. /Sport Ekspres/

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.