Gjysmëfinalet, 4 shtete në garë për trofeun

0

Pas disa vitesh me dominim tërësisht spanjoll, më në fund Champions League bëhet një kompeticion që i përket gjithë Europës. Reali i Madridit shpëtoi me shumë vuajtje ndaj Juventusit dhe si kampion Europe në fuqi do të mundohet të mbrojë nderin e Spanjës, që doli e dërrmuar nga kjo mesjavë, pas eliminimit të Seviljes dhe sidomos të Barcelonës. Roma do të përfaqësojë Italinë, kundër çdo parashikimi, pas kualifikimit historik ndaj Barcelonës. Bajerni mbetet natyrisht përfaqësuesi i denjë i Gjermanisë, ndërsa Liverpuli shpreson të rikthehet te ditët e lavdishme, sepse i dha leksion futbolli Mançester Sitit dhe tashmë shpreson me të drejtë të triumfojë.

SHORTI – Shorti për gjysmëfinalet e Champions League do të mbahet në Nion nesër. Do të nisë në orën 13.00, një orë pas shortit për gjysmëfinalet e Europa League. Do të jetë short i lirë, ashtu si në çerekfinale, ndërsa skuadra e parë që do të tërhiqet nga shorti do ta luajë në shtëpi ndeshjen e vajtjes, që do të luhet më 24 dhe 25 prill, ndërsa kthimi më 1 dhe 2 maj. Edhe për finalen, që do të luhet më 26 maj në “Olimpiyskyi stadium” në Kiev  do të hidhet short, për të vendosur cila skuadër do të jetë pritëse.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.