Gjesti fisnik i Romës, kurora në memorialin e Hillsborough në Liverpul

0

Skuadra dhe stafi drejtues i Romës ka vendosur kurora në memorialin e Hillsborough në Anfield, para sfidës së sotme kundër Liverpulit.

Tragjedia e Hillsborough më 15 prill 1989 u mori jetën 96 tifozëve të Liverpulit, para një takimi për gjysmëfinalet e Kupës FA. Edhe tifozët e Liverpulit zhvilluan homazhe dy javë më parë, në përvjetorin e ngjarjes së hidhur.

Tani Roma, e udhëhequr nga kapiteni De Rosi, por edhe Françesko Toti, ka nderuar kujtimin e viktimave duke vendosur një kurorë që përmbante një letër me një mesazh për ata tifozë që humbën jetën tre dekada më parë.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.