FOTO | Skedina e çmendur e anglezit, Ben Arfa e nderon në minutat shtesë!

Një gol i shënuar në minutat shtesë është gjithmonë një emocion unik për tifozët, por jo vetëm. Një anglez ka fituar një skedinë të çmendur.

Ai ka luajtur 1.3 stërlina dhe ka fituar plot 11.143 stërlina. Personi në fjalë ka parashikuar saktë 17 ndeshje të Europa Ligës dhe ia ka dalë të sigurojë shumën e madhe. Skedina fituese është publikuar nga kompania angleze “LadBrokes”,

Ka qenë francezi Hatem Ben Arfa, i cili i ka dhënë ekipit të Rene fitoren me rezultatin 2-1 përballë Jablonecit. 31-vjeçari shënoi nga pika e penalltisë në minutën e 91-të, duke çuar tifozët në festë, por dhe anglezin fatlum. Ky i fundit kishte parashikuar fitoren e ekipit francez dhe Ben Arfa shënoi golin e artë të fitores.