Fitore dhe polemika, Barcelona qëndron +4 nga Valencia

0

Xherard Deulofeu shënoi një gol që ka ngjallur shumë debate dhe Barcelona arriti të fitonte 2-0 ndaj Malagas, duke ruajtur e qetë kreun e tabelës në La Liga.

Deulofeu kishte 16 ndeshje që priste të shënonte dhe ia doli që në minutën e dytë të ndeshjes, kur Dinj i pasoi një top që në fakt u duk se kishte dalë jashtë fushe.

Andres Iniesta shënoi golin e parë personal në më shumë se një vit, duke u dhënë golin e sigurisë Barcelonës pas pushimit dhe duke shuar shpresat e Malagas për barazim.

Nuk ishte Barcelona më e mirë e mundshme, por sezonin e shkuar nuk e kishte mundur në asnjë përballje Malagan, ndaj fitorja ishte prioriteti. Në një ndeshje mjaft të mbyllur, Mesi nuk pati shumë shanse, por dha pasimin final për Iniestës në minutën e 56-të. Argjentinasi është përfshirë në 500 gola të Barcelonës, në 391 në La Liga (360 gola dhe 140 asiste).

SHPËRNDAJE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here


CAPTCHA Image
Reload Image