E FUNDIT/ Kjo quhet çmenduri! Trajneri i Arsenalit dhe Paulo Dibala dalin pozitiv me Koronavirus

0

Dy lajme aspak të mira vijnë njëra pas tjetrës nga futbolli europian. Pikërisht atëherë kur po mendohej se në Angli po i shpallej luftë këtij paniku që na ka përfshirë pas ardhjes së Koronavirusit nëpërmjet futbollit, duke e sfiduar me tifozë.

Por vetë faqja zyrtare e Arsenalit njofton para pak minutash se Arteta ka rezultuar pozitiv. Pra trajneri i topçinjve do të izolohet ndërsa menjëherë ndërpritet stërvitja dhe kjo skuadër nuk është në gjendje të luajë, përkundrazi vendimit që erdhi për vazhdimin e “Premier League’.

Një tjetër zhvillim i ri vjen nga Juventusi. “ElNacionalWeb” shkruan se edhe Paolo Dibala ka rezultuar pozitiv në testin për Koronavirusin. Tashmë pritet që këtë gjë ta konfirmojë edhe faqja zyrtare e bardhezinjve. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.