“Dua të shoh tifozët më të mirë që rrinë në shtëpi”/ Klopp letër dedikuese tifozëve: Nuk ka rendësi ku fitohet titulli

0

Nga të dhënat e fundit të pandemisë në botë, Anglia numëron mbi 230 miijë të prekur dhe mbi 38 mijë viktima. Shifra të renda për një shtet, i cili me rinisjen e futbollit po kërkon të rifillojë njëherazi edhe jetën. Premier League do të zbresë në fushë mesin e muajt qershor për të luajtur ndeshjet e mbetura. Skuadra e Liverpool është me një dorë nga trofeu por të kuqtë fillimisht kërkojnë shëndetin e sigurtë të tifozëve përpara çdo titulli. Për këtë ka menduar personalisht edhe trajneri Jurgen Klopp. Trajneri ka përgatitur një letër dedikuese për tifozët duke u kërkuar që të tregojnë mbështetjen e tyre duke qendruar në shtëpi.

“Kudo që do të jetë nuk e di, shpresojmë se do të jetë në Anfield, por ne nuk e dimë dhe kjo nuk është e rëndësishme. Kam dëgjuar se ka disa bisedime [rreth vendeve neutrale], jam shumë i sigurt që ne mund të zgjidhim situatën këtu edhe në Liverpool. Kam dëgjuar një ditë më parë një frazë me të vërtetë të mirë në lidhje me atë që kemi tifozët më të mirë të ndeshjeve në shtëpi në botë, dhe tani kemi nevojë për qëndrimin më të mirë në shtëpi të tifozëve në botë.

Kemi pritur një kohë për këtë situatë dhe nuk është bërë ende. Nëse nuk do të kishim ndaluar ligën, ose nuk do të kishte ndodhur, sendet e pavlefshme të pavlefshme. Ne donim të luanim gjithsesi dhe tani jemi vërtet të dëshpëruar për të luajtur, sepse duam të bëhemi kampionë në fushë që duket sikur mund ta bëjmë atë”- ka thënë Klopp./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.