Browsing Category

Opinion

Italia, ndeshja e një brezi

Hera e fundit që një skuadër italiane ka mbërritur në Shqipëri për të luajtur një ndeshje të niveleve të larta ka…

Bardhin e kemi, Enisin… jo

Kur shihja Enis Bardhin - shqiptarin e lindur në Shkup - që në “Zona Gol” të dielën në mbrëmje të ngjallte respekt…

Në sulm për sulmues

Rreth dy javë më parë ekspertët e merkatos parashikuan që sezoni pasardhës në Superioren shqiptare do vuajë për…

Flamurtari, një Sinan ndryshe

Lajmet zyrtare që vijnë nga Flamurtari janë ndryshe nga verat e shkuara. Janë pra lajme të mira, sepse çdo verë në…

Inferiorë, sepse duam!

Nga tifozët e Partizanit të kthyer në kufirin bullgar sepse janë “shqiptarë” te “petalet me trëndafila” mbi…

Po sporti, për kë votoi?

Dështimi i politikave fiskale, sidomos me futbollin, taksat, tatimi mbi fitimin, përkrahja e sponsorizimeve dhe…

Të kalosh me të kuqe…

Opinion nga Saimir Demi Rregullat janë vendosur që dikush të marrë guximin për t’i thyer, kështu që është në…

Albanese vero!

Opinion Gjergji Stefa Sigurisht që divorci mund të ishte Europian, por jo vetëm se tanimë ka një…

Na fal, Gianni!

Largimi i trajnerit të kombëtares, nga këndvështrimi i një tifozi: Joner Nikolla na shkruan... Na fal, Gianni! E…