“Arsenali më largoi se piva cigare, dikush më spiunoi”/ Rrefehet Szczesny: Humbëm ndaj Southampton, Wenger nuk ma fali

0

Humbja ndaj Southampton nuk ishte e vetmja për Szczesny. Për ish-portierin e Arsenal, atë natë të vitit 2015 djegia e një cigare i kushtoi edhe vazhdimin e karrierës me topçinjt. Portieri polak ishte një duhanpirës i rregullt por ky ves ishte i papranueshëm i në ambjentet sportive. Szczesny atë natë vendosi të tymos një cigare në dhomat e zhveshjes. I strukur në një cep portieri u kujdes mos të vihej re por ndodhi e kundërta. Dikush e pa atë dhe raportoi situatën te Wenger. Sot kur luan me Juventus, polaku tregon sesi u ndan fatet e tij me Arsenalin.

“Në atë kohë isha duke pirë duhan rregullisht dhe Wenger e dinte shumë mirë. Ai thjesht nuk donte që dikush të pinte duhan në dhomat e zhveshjes dhe këtë e dija gjithashtu. Për shkak të emocionit të lojës, unë pata një cigare pas lojës, kur skuadra ishte akoma në zhvestore. Unë shkova në cep të dusheve, kështu që ishte në skajin tjetër të dhomës së zhveshjes dhe askush nuk mund të më shihte, dhe unë piva një. Dikush më pa, nuk ishte as vetë shefi dhe thjesht e raportoi atë përsëri te shefi.

E pashë disa ditë më vonë, ai më pyeti nëse ishte e vërtetë dhe unë i thashë ‘po’. Ai më gjobiti (20.000 paund) dhe ky ishte fundi i tij. Më tha, shiko, ti do të jesh jashtë ekipit për pak, por nuk kam pasur ndonjë sulm të madh apo konfrontime të mëdha. Unë kam qenë shumë profesionist për këtë. Unë prisja plotësisht të rikthehesha në ekip disa javë më vonë, por ne patëm një formë të mirë dhe David Ospina luajti me të vërtetë mirë për ato pak ndeshje.

Kjo do të thoshte se isha duke pritur dhe duke u përpjekur për të fituar vendin tim përsëri në ekip, ose duke u përpjekur ta bindja atë se unë isha akoma portieri më i mirë në klub duke dalë jashtë huazimit. Kjo tingëllon e çuditshme, por ndonjëherë është mënyra më e mirë për ta bërë atë”- rrëfeu portieri polak./Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.