Zyrtare/ Tashmë do të luajë përballë Messi-t dhe Mbappe-së, Zhegrova prezantohet te kampionët e Francës

Pas një viti tek Basel, sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova ka ndërruar ambient. Destinacioni i ri për 22-vjeçarin është Liga e Parë franceze. Kampionët në fuqi të Lille kanë zyrtarizuar pak minuta më parë transferimin e lojtarit shqiptar.

Klubi ka derdhur në arkat e Baselit shifrën e 7 milionë eurove për të nënshkruan një kontratë 5-vjeçare me Zhegrovën. Ky i fundit do të ketë kështu mundësinë të tregojë vlerat e tij në një nga ligat e forta të Europës, ku kundërshtarë do të ketë emra të mëdhenj si Mbappe, Neymar apo Messi./Elio Hajdari-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online