Zyrtare/ Tashmë do të lu.ftojnë për tu ngjitur në Serinë A, mbrojtësi i Shqipërisë U21 firmos me skuadrën e re

0

Frosinone ka zyrtarizuar ditën e sotme transferimin e Serxho Kalajt. Mbrojtësi i Shqipërisë U21 ka hedhur një hap cilësor në karrierë, teksa largohet nga Karrarese e Serisë C për të luajtur në Serinë B. Shtatlarti 21-vjeçar ka bërë mjaft mirë nën urdhërat e Di Natales, ku ka qenë lojtari më i aktivizuar në skuadrën e tij.

Tashmë Kalaj do të ketë mundësinë të dëshmojë vlerat e tij në një nivel më të vështirë të futbollit italian. Frosinone ka bërë kështu një investim edhe për të ardhmen, ndërsa duke nisur që nga ky sezon mbrojtësi shqiptar dhe klubi italian do të lu.ftojnë për të siguruar ngjitjen në Serinë A./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.