Zyrtare/ Mainci shet mesfushorin e Kosovës, firmos në Danimarkë

0

Një lajm shumë i mirë vjen për kombëtaren e Kosovës nga Danimarka. Mesfushori Besar Halimi sapo është zyrtarizuar te skuadra e Brondbit. Ekipi danez ka blerë kartonin e 23-vjeçarit nga Mainci, por shifrat e këtij operacioni janë mbajtur të fshehta.

Halimi ishte i huazuar te Brondbi gjatë sezonit të kaluar, ku spikati me 7 gola në 27 aktivizime. Kontrata e re e mesfushorit të Kosovës zgjat për 2 vite. Mesfushori i lindur në Gjermani është një ndër të preferuarit e trajnerit të Kosovës Bernard Shaland dhe transferimi në Danimark mund t’i shërbejë atij si një trampolinë për të ardhmen.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.