Zyrtare/ Largohet nga skuadra pas 6 vitesh, lojtari shqiptar hedh firmën në Bundesliga 2

0

Leart Paqarada ka gjetur shtëpinë e tij të re. Mbojtësi shqiptar ka hedhur firmën në një kontratë 3-vjeçare me klubin e St. Pauli. Futbollisti 25-vjeçar do të vazhdojë sërish karrierën e tij në Buyndesligën 2 gjermane, por këtë herë do të mbajë veshur fanellën e një tjetër skuadre.

Paqarada, i cili është pjesë e përfaqësueses së Kosovës, pëfundoi aventurën e tij te Sandhausen dhe ishte lojtar i lirë në këtë verë. Futbollisti i krahut të majtë ndryshon kështu ambient pas 6 vitesh, teksa në sezonin e shkuar ka luajtur 31 ndeshje në Bundesliga 2, duke shënuar 1 gol dhe ku ka dhënë 5 asiste./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.