Zyrtare/ Kristali që i dha më shumë vlerë, Kukësi njofton largimim e Abazajt

0

Një Kristal që gjithmonë i mësohet vlera në Superiore, ndërsa këtë herë kap “trenin e fundit” qê vlerat e tij t’i dëshmojë edhe në Europë. Abazaj nuk do të jetë më pjesë e Kukësit pasi ka përfunduar huazimi nga Anderlehti. Sulmuesi i dha shumë Kukësit në këtë sezon të Superiores duke qenë një nga futbollistët më të mirë në kampionatin shqiptar, megjithëse nuk u përmbush objektivi i titullit kampion. /Sport Ekspres/

KOMUNIKATË E KLUBIT!

Futboll Klub Kukësi njofton se sulmuesi Kristal Abazaj nuk është më pjesë e skuadrës sonë. Klubi i Kukësit e falënderon Abazajn për kontributin e dhënë me skuadrën tonë dhe i uron suksese në të ardhmen.

Abazaj erdhi në formë huazimi nga klubi belg i Anderlechtit dhe me fanellën e Kukësit shënoi 10 gola dhe iu besuar një rol i rëndësishëm në skuadër. Faleminderit Kristal!

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.