“Ju dua, jeni të papërsëritshëm”! Sherif Kallaku largohet me dedikim emocionues: Asnjë si Teuta!

0

Sherif Kallaku është larguar nga Teuta pas shumë vitesh kontribut të dhënë për këtë skuadër. Interesim për gjeniun e mesfushës durrsake ka pasur nga të gjitha ekipet shqiptare, por lojtari që e dinte më së miri kalibrin që zotëronte shprehej qartë: “Nuk e ndërroj skuadrën në Shqipëri”.

Duke pritur një mundësi për jashtë Superiores, kurrsesi nuk mund të luante si kundërshtar ndaj Teutës, ekipi në të cilin u rrit profesionalisht. E kur largohet ka vend për shumë dashuri dhe fjalë emocionuese, teksa me një dedikim prekës, Kallaku tregon gjithë mirënjohjen e tij për Teutën. /Sport Ekspres/

 

 

View this post on Instagram

 

Jam i lumtur per aventuren e re por gjithashtu i trishte,i trishte sepse largohem nga Durresi,nga ky qytet qe me ka dhene gjithcka,ku shume pak do ma ofronin dicka te tille,per te mos thene asnje.Lista e falenderimeve eshte shume e gjate,aq sa nuk mjafton nje status per ta ezauruar. Duke nisur nga presidenca, e cila me ka dhene nje besim dhe suport pa fund,stafi teknik,qe me eshte gjendur gjithmone prane,qofte edhe ne ditet e mia te keqija,trajneret e mi si profesor Shkembin dhe profesor Martinin,pa te cilet veshtire qe do kisha rendimentin e shfaqur . Dhe te fundit por jo me pak te rendesishmit tifozerine durrsake DeD te cilet kane qene gjithmone te mrekullueshem,si ne te mire ashtu edhe ne te keq,jeni te paperseritshem (Ju Dua) ,mbase nje dite fati do na bashkoje serish.. ?

A post shared by Sherif Kallaku (@kallaku.59) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.