Zyrtare, Bishaj firmos me Tiranën

Vlonjati Alvaro Bishaj ka firmosur për Tiranën, duke u bërë zyrtarisht bardheblu për sezonin e ri.

Më parë mbrojtësi i rritur te Flamurtari ka luajtur në ekipin e vendlindjes, por edhe me ekipe si FK Vlora, Tomori, Korabi e Sopoti.

Në tre sezonet e fundit mbrojtësi 25-vjeçar ka qenë titullar te Tomori, Korabi e Sopoti, ndërsa tani shpreson të bindë Ze Marinë të luajë rregullisht, pasi Tirana ka humbur shumë mbrojtës këtë verë.

Teqja u largua për te Shkëndija, Domgjoni te Liria e Prizrenit, Fjoralb Delia apo ka prishur kontratën me klubin dhe tani ësht dëmtuar edhe Cake, ndaj afrimi i Bishajt ka shumë rëndësi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online