Zgjodhi që të luante në Arabinë Saudite, Cristiano Ronaldo nuk preket nga Kombëtarja e Portugalisë

0

Cristiano Ronaldo zgjodhi të luante në Arabinë Saudite. Megjithatë, ai nuk duhet të shqetësohet për të ardhmen e tij me Kombëtaren e Portugalisë. Fituesi i pesë Topit të Artë gjatë Kupës së Botës në Katar nuk ishte një figurë kyçe e skuadrës së tij dhe “koka e turkut” u kthye Santos.

Sot 68-vjeçari është përgjegjës për rezultatet e kombëtares polake. Roberto Martínez, i cili ishte disa vite më i ri, e zëvendësoi në stolin portugez. Spanjolli në fjalën e tij të parë tha se Cristiano Ronaldo e ka merituar të luajë në kombëtare gjatë viteve që ka luajtur në një nivel të lartë.

“Cristiano është pjesë e kësaj liste me 26 lojtarë të klasit botëror, ai ka kaluar 19 vite me kombëtaren dhe meriton respekt. (…) Ne do t’u japim të gjithëve një shans dhe do t’i respektojmë të gjithë ata që janë tashmë në ekipin kombëtar. Në këtë grup është Cristiano”, tha trajneri aktual i kombëtares së Portugalisë. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.