Ylli Aga vlerëson kampionatin shqiptar: Nuk ka të dytë si Superiorja e këtij sezoni, dikur kishte aleanca

0

Superliga është në fazën e fundit të saj, por emocionet nuk kanë munguar për asnjë moment në këtë sezon. 5 javë nga fundi, gjithçka mbetet e hapur për luftën për titullin kampion. Ylli Aga ishte i ftuar në emisionin Skaner në MCN TV, ku foli për bukurinë e këtij kompeticioni dhe fakti se ndryshon tërësisht nga kampionatet e mëparshme.

“Nuk ka një kampionat të dytë që të ketë këto statistika si Superliga. Në këtë fazë të garës sezonet e shkuara ka patur aleanca dhe cënon integritetin e garës. Në informacionin që kam këtë sezon nuk ka ardhur asnjë dosje për këtë çështje,”-shprehet Aga. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.