Xho Kol e mbyll me futbollin, anglezi var këpucët në gozhdë

Një tjetër lojtar i ka dhënë fund karrierës së tij. Flasim për Xho Kol, ish-lojtarin ofensiv të Çelsit, Liverpuli, Uest Hemit, Lilës, Aston Vilës, Koventrit dhe Tampa Bay Rowdies, ekipit amerikan ku kaloi dy sezonet e fundit. Tek ekipi i Tampas, ai ishte shok skuadre me Afrim Takun, ish-lojtarin e Tiranës dhe Skënderbeut.

Kol tërhiqet në moshën 37-vjeçare, ndërsa gjatë karrierës së tij ka fituar tre Premier Liga me Çelsin, dy FA Cup, dy Kupa të Ligës si dhe një FA Community Shield.

Ai numëron dhe 10 gola të shënuar në 56 ndeshje me Anglinë, ndërsa në sezonin 2007-2008, Kol u shpall lojtari më i mirë i Çelsit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online