Xhaka: E prisnim me padurim ndeshjen, ja si shkojmë në Europian!

0

Taulant Xhaka u shfaq i lumtur dhe i lehtësuar pas fitores së sotme ndaj Andorrës. Mesfushori i Kombëtares sonë, foli pas ndeshjes për “RTSH”. “Ishte shumë e rëndësishme kjo fitore. E dinim që ka për të qenë një lojë e vështirë. Fusha nuk ishte e duhura, Andorra luajti shumë në mbrojtje.

Ne u munduam të luanim futboll dhe të merrnim këtë rezultat pozitiv. Ka qenë shumë e vështirë humbja me Turqinë, edhe këto ditë që kaluan i kemi kaluar me shumë vështirësi.

Mezi prisnim ndeshjen kundër Andorrës dhe tani që fituam, jemi më të qetë. Nëse luajmë grup siç kemi luajtur sot, mund të arrijmë Europianin”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.