Xhafa: Klubi ka objektiva më madhore se dhënia e dorës për të rinjtë

Fjodor Xhafa ka luajtur për shumë skuadra në Superiore, ndërsa tani është trajneri i skuadrës së 19-vjeçarëve të Flamurtarit. Në një prononcim për “Supersport” në emisionin “Gol pas goli” ka komentuar situatën tek Tirana dhe Flamurtari. I pyetur nëse ka ndonjë e,element cilësor në skuadrën e tij, që mund t’i shërbejë dhe ekipit të parë, Xhafa është shprehur se klubi ka objektiva më të mëdha se promovimi i lojtarëve të rinj.

“Lojtarët që janë në ekipe nuk e kuptojnë peshën që ka fanella që kanë veshur si te Tirana ashtu dhe tek Flamurtari”.

“Edhe kur kemi luajtur ne kemi pasur si momente të mira ashti dhe të vështira. Atëherë ishte pesha e fanellës që impononte kundërshtarin”.

“Jo vetëm se ndodhemi në vend të parë me U19, por kemi bazën me moshë premtuese. Ndodhemi në një situatë të tillë, ku klubi ka objektiva më madhore sesa dhënia dorë e lojtarëve të rinj”.

“Momentet më të rëndësishme të miat kanë qenë kur kam qenë tek Dinamo dhe tek Tirana.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online