“Wembley” pret boksierin shqiptar, në ring për titullin kampion bote

0

Boksieri shqiptar Shefat Isufi do ndeshjet me anglezin Billy Joe Saunders për titullin kampion bote të federatës “WBO” në divizionin  e peshave super të mesme. Ringu i këtij dueli do të vendoset në një arenë shumë speciale siç është stadiumi kombëtares angleze “Wembley”.

Isufi jeton prej vitesh në Gjermani dhe është një ndër boksierët më të suksesshëm në atë vend. Boksieri 29-vjeçar ka një rekord prej 27 fitoresh, 20 prej të cilave me nokaut dhe 3 humbjesh.

Humbja e fundit e bokserit shqiptar daton në vitin 2015-të dhe në dhjetë duelet e fundit Isufi ka dalë fitimtar nga ringu. Anglezi Sounders është një ndër boksierët më të famshëm në planet dhe ka një rekord prej 27 duelesh, ku ka fituar në çdo rast.

Humbja e fundit e bokserit shqiptar daton në vitin 2015-të dhe në dhjetë duelet e fundit Isufi ka dalë fitimtar nga ringu. Anglezi Sounders është një ndër boksierët më të famshëm në planet dhe ka një rekord prej 27 duelesh, ku ka fituar në çdo rast.

Megjithatë, Isufi e ka një avantazh ndaj anglezit, pasi kjo është hera e parë që Saunders ndeshet në divizionin e peshave super të mesme.

Megjithatë, Isufi e ka një avantazh ndaj anglezit, pasi kjo është hera e parë që Saunders ndeshet në divizionin e peshave super të mesme.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.