Vora ndalet dhe Veleçiku përfiton, asnjë gabim kryesuesit e jugut

0

Pas përjashtimit të Këlcyrës dhe pamjeve tronditëse në Përmet, Kategoria e Dytë i kthehet futbollit, duke mos ofruar skena të dhunshme, të paktën këtë fundjavë.

Në grupin A Kukësi B ka ndalur barazimi Vorën kryesuese, duke i bërë një nder Veleçikut, që ka fituar ndaj Adës pa asnjë vështirësi. Fiton edhe Luzi, ndërsa Partizani B është mundur në Burrel nga Klosi, një ndër skuadrat më në formë në kampionat.

Në jug asnjë surprizë: Elbasani fitoi pa asnjë vështirësi ndaj Memaliajt, ashtu si Orikumi, që mposhti lehtësisht Përmetin. Albpetroli i vendit të tretë nuk luajti sot, ndërsa Butrinti fitoi në Përrenjas ndaj Domosdovës.

GRUPI A

Ada 0-5 Veleçiku

Klosi 2-1 Partizani B

Tirana B 0-2 Luzi 2008

Kukësi B 0-0 Vora

Internacional 3-2 Sopoti

Gramshi – Spartaku (Nuk u luajt nga moti i keq)

GRUPI B

Oriku 2-0 Përmeti

Delvina 7-1 Skrapari

Devolli 1-0 Tepelena

Domosdova 0-2 Butrinti

Elbasani 4-1 Memaliaj

Gramozi 1-3 Maliqi

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.