Viti 2017 është i Ronaldos, portugezi rrëmben dy çmime nga UEFA

Pasi u zgjodh si sulmuesi më i mirë për sezonin 2016/2017 në Ligën e Kampionëve, Kristiano Ronaldo sot mori edhe një vlerësim tjetër, më të madhin pas “Topit të Artë”.

Sulmuesi portugez i Real Madridit u shpall “Lojtari i vitit” nga UEFA. Në garë me të ishin Lionel Mesi dhe Xhanluixhi Bufon. 32-vjeçari këtë vit ka fituar kampionatin, Ligën e Kampionëve, Superkupën e Evropës dhe të Spanjës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online